Yhteystiedot

Naisten Linja
0800 02400 (maksuton)
ma-pe klo 16-20, la-su 12-16

Toimisto
PL 136, 00121 Helsinki
Puh. 09 436 1008 (auki ma-pe klo 10-16)
toimisto@naistenlinja.fi

 

Noora Lautjärvi
Toiminnanjohtaja
040-834 8241
noora.lautjarvi@naistenlinja.fi

 

Johanna Storck
Viestinnän suunnittelija
050-358 4009
johanna.storck@naistenlinja.fi

 

Katja Orpana
Vs. sosiaalityöntekijä
050-377 7861 
katja.orpana@naistenlinja.fi

 

Ada Kairavuori
Vapaaehtoistyön koordinaattori
050-567 2974
ada.kairavuori@naistenlinja.fi

 

Louna Hakkarainen
Hankekoordinaattori, Turv@verkko
050-414 0544
louna.hakkarainen@naistenlinja.fi

Virpi Ropponen
Kehittämistyön suunnittelija
050-569 6112
virpi.ropponen@naistenlinja.fi

Sanna Sutela
Järjestökoordinaattori
050-470 7540
sanna.sutela@naistenlinja.fi

Pauliina Paakkari
Korkeakouluharjoittelija
044-958 1373
pauliina.paakkari@naistenlinja.fi

 

Sonja Tihveräinen
Sosiaalityöntekijä (virkavapaalla)
sonja.tihverainen@naistenlinja.fi

 

Katriina Raine
Kehittämistyön suunnittelija (virkavapaalla)
katriina.raine@naistenlinja.fi

Naisten Linja Suomessa ry:n hallitus 2019

Puheenjohtaja
Riikka Henttonen
riikka.henttonen@gmail.com
050-4661053

Varapuheenjohtaja
Otava Piha

Hallituksen jäsenet
Anne Kantoluoto
Jenna Flinck
Sari Ellmén
Anni Luoto
Elina Havu
Pirkko Justander
Terhi Suokas

Varajäsen
Tanja Aidanjuuri-Vestala

Naisten linja on valtakunnallinen, maksuton neuvonta- ja tukipalvelu väkivaltaa, uhkaa tai pelkoa kokeville naisille ja tytöille sekä heidän läheisilleen.

www.naistenlinja.fi / 0800 02400 (ma-pe klo 16-20, la-su klo 12-16)